Czy zima musi oznaczać, że zrezygnujesz ze swojego ulubionego sportu? W żadnym razie! Niska temperatura, obecność śniegu i lodu może sprawiać, że czas spędzany na świeżym powietrzu nie będzie taki przyjemny. Mimo wszystko nie warto się zrażać — warto dostrzec dostępne możliwości i postarać się z nich skorzystać. Jazda na rolkach zimą może być fajna!

Jazda na rolkach zimą — na zewnątrz

Nadejście kalendarzowej zimy nie musi oznaczać tego, że pogoda ulegnie całkowitemu zepsuciu. Pod koniec grudnia, a nawet jeszcze w styczniu warunki mogą być na tyle sprzyjające, że jazda na rolkach na świeżym powietrzu nie będzie wtedy problemem. O ile nie zniechęci cię niska temperatura, brak opadów śniegu będzie sprzyjającą prognozą.

Aby zapewnić sobie maksymalny komfort z jazdy, powinieneś rozważyć wybranie się do miasta lub na skatepark. Sezon rolkarski ze względu na zmiany klimatyczne uległ znacznemu wydłużeniu — nie ulega więc wątpliwości fakt, że nie musisz od razu decydować się na kryte miejsce.

Kryte miejsca i hale do jazdy na rolkach

Trend związany z jazdą na rolkach ulega wzrostowi, co zachęca inwestorów do budowania krytych skateparków. Hale, w których można pojeździć nie tylko na rolkach, ale także na deskorolce czy hulajnodze są dostępne w wielu miastach — także w polskich. Należy zaznaczyć, że takie miejsca są dostępne o każdej porze roku, dlatego warto o nich pamiętać także w cieplejszych porach roku, na przykład, gdy pogoda nie dopisała.

Nie jesteś przekonany? Spróbuj jazdy na łyżwach

Jazda na łyżwach to dobra alternatywa dla rolek. Zimowe przygody z rolkami mogą być trudne do zrealizowania, zwłaszcza gdy niskie temperatury będą stanowić zbyt dużą niedogodność. Wówczas warto rozważyć przejście na łyżwy, które, mimo kilku istotnych różnic, są w porze zimowej łatwo dostępne. 

Jeśli zależy ci na utrzymaniu formy w trakcie zimy, jazda na łyżwach będzie dobrym pomysłem. Szeroka oferta lodowisk sprawia, że na pewno znajdziesz dla siebie idealne miejsce. Szczególną popularnością cieszą się miejsca “pod chmurką”, w których spędzisz czas bezpiecznie, jednocześnie nie rezygnując z aktywności na świeżym powietrzu.

Jak przygotować się do następnego sezonu?

Zarówno jazda na łyżwach, jak i jazda na rolkach zimą mają swoje zalety i wady. Jeśli nie przekonałeś się do obydwu wspomnianych aktywności, powinieneś poświęcić trochę czasu na przygotowanie swoich rolek do następnego sezonu. Dodatkowo warto zadbać o wykonywanie treningów ogólnorozwojowych, dzięki którym w nowy sezon wejdziesz pełen energii i z dobrą kondycją.

Kwestia treningów ogólnorozwojowych jest szczególnie ważna dla tych osób, które dopiero planują rozpocząć swoją przygodę z rolkami. Wzmocnienie mięśni pleców i brzucha sprawi, że nauka będzie dużo łatwiejsza, tym samym będzie przebiegać bardziej efektywnie. Jednocześnie warto wspomnieć, że te treningi możesz wykonywać w zaciszu swojego domu, bez styczności z nieprzyjemną aurą związaną z okresem zimowym.

Write A Comment